För dig som är intresserad av våra tilläggstjänster

Vill du veta mer om våra tjänster inom pension och försäkring? Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar med tilläggstjänster och utbildningar.

Chefer

Anders Nilsson

Ansvarsområde: Konsult- och tilläggstjänster, affärschef Pensionsvalet

Telefon: 08-665 06 41

E-post: anders.nilsson@kpa.se

Fredrik Eklöf

Ansvarsområde: Utbildning

Telefon: 08-665 05 62

E-post: fredrik.eklof@kpa.se

Sven Lannhard

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 08-665 06 60

E-post: sven.lannhard@kpa.se

Konsult och utbildning

Bernt Mahr

Ansvarsområde: Kompetens och erfarenhet i strategiska och komplicerade frågeställningar om pensionsavtal, pensionspolicy, chefsavtal, pensionshantering och verksamhetsövergångar

Telefon: 08-665 06 38

E-post: bernt.mahr@kpa.se

Patrik Andersson

Ansvarsområde: Kompetens och erfarenhet i strategiska och komplicerade frågeställningar om pensionsavtal, pensionspolicy, chefsavtal, pensionshantering och verksamhetsövergångar

Telefon: 08-665 05 15

E-post: patrik.andersson@kpa.se

Susanne Walldén

Ansvarsområde: Kompetens och erfarenhet i strategiska och komplicerade frågeställningar om pensionsavtal, pensionspolicy, chefsavtal, pensionshantering och verksamhetsövergångar.

Telefon: 08-665 06 06

E-post: susanne.wallden@kpa.se

Caroline Bohman

Ansvarsområde: Utbildning och information, utbildningskoordinator

Telefon: 08-665 05 77

E-post: caroline.bohman@kpa.se

Christine Alsing

Ansvarsområde: Kursledare och ansvarig för vårt utbildningskoncept

Telefon: 08-665 06 24

E-post: christine.alsing@kpa.se

Pensionsskuld

Nour Khan

Ansvarsområde: Pensionsskulds- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 08-665 05 09

E-post: nour.khan@kpa.se

Patrik Engström

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 08-665 05 01

E-post: patrik.engstrom@kpa.se

Petter Eriksson

Ansvarsområde: Pensionsskulds- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 08-459 92 15

E-post: petter.eriksson@kpa.se

Vania Stivanin

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 08-665 05 48

E-post: vania.stivanin@kpa.se

Jan Söderström

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 08-665 48 53

E-post: jan.soderstrom@kpa.se